JASLICE NA TRGU SV.ROKA

Jaslice u Župnoj crkvi i na Trgu sv. Roka

Ove godine smo željeli i na vanjski način prikazati događaj Božića,pa smo složili jaslice na našem trgu sv. Roka. Od nekadašnjih jaslica ostale su figure koje su i malo oštećene,ali dovoljno skromne i lijepe da načinimo prikaz Isusova rođenja. U akciju su se uključili članovi naše Udruge Prijatelja sv. Roka i prema dogovoru na sam Badnjak smo i složili jaslice. Vrijedni i kreativni Pavao Tota,Vjekoslav Kvakan i Ivica Marić složili su jaslice vrijedne vašega pogleda.  Pobrinuli su se da ih smjeste u našu fontanu u blizini svjetla koje će i noću obasjavati unutrašnjost jaslica. Bilo bi zaista hvalevrijedno kada bismo i u različitim vremenskim razdobljima poslikali te jaslice i od toga načinili malu izložbu(možda na facebooku ili..).
U našoj župnoj crkvi nalaze se i lijepe jaslice koje svake godine plijene pozornost sviju nas,a posebno dječice na blagdan Božića. Posebna zanimljivost je jedan mali crnac koji se nalazi na samom rubu jaslica s košarom u ruci. Kada se ubaci novčić u košaru crnac mahne glavom u znak zahvale. Tim novcem pomažemo siromašnu djecu u svijetu. Zahvaljujemo vam na daru i vašem darovanom pogledu na naše jaslice.