Festival u Župi Sv. Martin na Muri

Mladi u Sv. Martinu na Muri

Uoči proštenja, povodom blagdana sv. Martina biskupa, u crkvi svetog Martina u Svetom Martinu na Muri, 10. studenoga, održan je festival zborova mladih.

Na veselom druženju raspjevane mladeži sudjelovala su četiri zbora: ''Anđeli mira'' iz Podturna, ''Svjetlost'' iz Svetog Juraja na Bregu, Zbor mladih iz Svetog Martina na Muri te naša draškovečka ''Modestia''.

U prijateljskoj atmosferi  zborovi su se predstavili s nekoliko pjesama. Mladi iz Modestie otpjevali su pjesme: Ne boj se jer ja sam te otkupio, Učitelju, gdje stanuješ? i Čuvar srca mog.

Toplim je pljeskom pozdravljen trud mladih pjevača i svirača, a domaći je župnik zahvalio i prigodnom zahvalnicom koju su u ime zborova primili njihovi voditelji.

Na kraju manifestacije udružili su svoje snage i svi zajedno otpjevali pjesmu Velik si, a zanimljivo se druženje nastavilo u društvenom domu uz zakusku i neformalne razgovore.