Najljepše od Njemačke

KOBLENZ, KOELN, TRIER, LUXEMBOURG, HEIDELBERG, NURNBERG

19-23.6.2016

0. dan

Polazak autobusa sa dogovorenog mjesta u večernjim satima(preporučamo 22:00 h). Ugodna vožnja autobusom visoke turističke klase kroz Sloveniju i Austriju I Njemačku.

 

1.dan 

U jutarnjim satima dolazak u poznatu dolinu rijeke RAJNE, .Posjet crkvi SV. HILDEGARDE koja čuva relikvije poznate mističarke,časne sestre,književnice i skladateljice te kapelici SV.ROKA iznad BINGENA. Tu počinje panoramska cesta  sa mnoštvom starih, povijesnih gradića okruženih vinogradima, srednjevjekovnim dvorcima, bedemima i utvrdama. Pauza za fotografiranje kod poznate stijene LORELEY. U popodnevnim satima stižemo u KOBLENZ gdje ćemo moći uživati u pogledu na grad i Deutsches Eck odakle car Wilhelm I sa svoga konja promatra ušće i po mnogima najljepši dio toka dvije rijeke. Šetnja starim centrom grada: bazilika Sv Kastora, crkve Majke Božje i Sv Florina, Munzplatz (trg kovnice novca), Elektorski dvorac iz 18. Stoljeća, gradska vjećnica s fontanom Schängelbrunnen. Slobodno vrijeme za individualne programe.Smještaj u hotel. Večera. Noćenje.

 

2.dan

 Doručak. Odlazak u KÖLN - četvrti najveći grad u Njemačkoj s više od milion stanovnika, nastao je kao rimska kolonija. Zbog svoje lokacije, na rijeci Rajni, dobio je status glavnog grada pokrajine. Do srednjeg vijeka Köln je bio jedan od najvažnijih gradova Svetog Rimskog Carstva. Danas je Köln poznati religijski centar. 1248 godine započinje gradnja katedrale TRI KRALJA koja je nekada bila najviša građevina na svijetu, a danas je najveće gotičko zdanje na svijetu i jedno od najznačajnijih turističkih atrakcija u cijeloj Njemačkoj. Šetnja gradskim centrom uz razgled znamenitosti. Na povratku u hotel posjet poznatom svetištu MARIA LAACH, benediktinskom samostanu osnovanom u 11. stoljeću od Heinricha II. SVETA MISA. Nastavak prema KOBLENZU, uz kratku pauzu u SCHONSTADT-skom svetištu. Večera. Noćenje.

 

3.dan

Doručak. Kratka vožnja kroz vinorodno područje oko rijeke Mosele do TRIERA jednog od najstarijih gradova Njemačke. Šetnja do najvažnijeg rimskog spomenika na području Njemačke, gradskih vrata Porta Nigra te do katedrale – jedne od glavnih crkvi ranog kršćanstva.Posjet grobu apostoala SV.MATIJE. Kraća vožnja do LUXEMBOURG-a razgled istoimenog glavnog grada:Place des Armes - katedrala - europska četvrt - gradska vijećnica - vojvodska palača . Slobodno vrijeme za šetnju, osobne programe i uživanje u jedinstvenom ambijentu. Povratak u hotel. Večera. Noćenje.

4.dan

Doručak. Odjava iz hotela. Kratka vožnja do najstarijeg sveučilišnog grada Njemačke HEIDELBERGA. Posjet lijepoj povijesnoj jezgri smještenoj uz rijeku Neckar uz romantične ruševine dvorca i šetnja do  katedrale - viteška kuća - jezuitska crkva - staro i novo sveučilište - glavni trg. Slobodno vrijeme za kavicu. Nastavak puta do znamenitog NURNBERGA, najvećeg grada franačke Bavarske. Razgled grada: zidine-utvrda Kaiserburg-kuća Albrechta Dürera-crkve sv. Seebalda i sv.Lovre- bolnica sv.Duha-most na rijeci Pegnitz- glavni trg s fontanom i crkvom Frauenkirche-gradska vijećnica. Slobodno vrijeme za kupovinu i šetnju, degustaciju nurnberških kobasica i medenjaka. Po dogovoru s grupom povratak prema Hrvatskoj s dolaskom u ranim jutarnjim satima.

 

CIJENA ARANŽMANA: 2 290 kn

 

Cijena uključuje Cijena ne uključuje

- prijevoz autobusom visoke turističke kategorije

- 3 polupansiona u hotelima 3* prema programu

- duhovno vodstvo

- rezervacije duhovnih programa I misa u svetištima

- razgledavanja prema gore navedenom programu
- turističkog pratitelja tijekom putovanja

- jamčevno osiguranje

- osobna potrošnja
 

 

  • prihvaćanje aranžmana podrazumijeva prihvaćanje općih uvjeta putovanja putničke agencije Obsido travel