Božićni Humanitarni koncert 2012.

Prijatelji svetog Roka

UDRUGA PRIJATELJI SVETOG ROKA-BOŽIĆNI KONCERTI
Udruga Prijatelji sv. Roka organizirala je Božićni humanitarni koncert u župnoj crkvi sv. Roka u Draškovcu

29. prosinca 2012. godine Udruga “Prijatelji svetoga Roka“, tradicionalno je po peti puta organizirala Božićni humanitarni koncert u Župnoj crkvi svetog Roka u Draškovcu.Božić je blagdan velike radosti, blagdan ljubavi, pomirenja i darivanja. Pozvani smo biti radost, blagoslov i bogatstvo onima s kojima živimo. U posljednje vrijeme to je popularnije izražavati božićnim poklonima, no u pozadini svakog darivanja, kad nekoga želimo usrećiti i obradovati, jest ljubav.Udruga „Prijatelji svetog Roka“, poznata po svom humanitarnom, karitativnom i kulturnom djelovanju još je jednom potvrdila svoju plemenitost organiziravši veliki božićni humanitarni koncert u župnoj crkvi svetog Roka u Draškovcu. Tako su brojni posjetitelji mogli uživati u ugodnim melodijama i pjesmama brojnih izvođača, a imali su i priliku u ovo božićno vrijeme otvoriti svoje srce te tako svojim dobrovoljnim prilozima pomoći mještanima Pušćina koji su stradali u ovogodišnjoj poplavi. Najprije su sve prisutne pjesmama pozdravili domaćini – mješoviti zbor udruge „Prijatelji svetog Roka“, a zatim su se predstavili učenici Umjetničke škole „Miroslav Magdalenić“ iz Čakovca, potom ženski zbor Udruge umirovljenika Prelog, crkveni zbor Župe Svetog Roka, crkveni zbor Župe Svetog Leonarda, zbor mladih „Modestia“ iz Draškovca, vokalni solist Filip Hozjak uz pratnju Marije Dolores Grabant, Mario Šercer te vokalna skupina udruge „Pjesma“.Jednosatno uživanje završilo je zajedničkom pjesmom svih izvođača, a potom su se svi uputili u službenu prostoriju Udruge gdje je nastavljeno druženje uz slasne kolače i kuhano vino.Spoznaja da nisi sam, da te Bog nije zaboravio i da djeluje i čuva te i pomaže u liku prijatelja nešto je najljepše što postoji. Zato njegujmo prijateljstva, jer ono što ona donose, neprocjenjivo je blago, sjajnije od sjaja najsjajnije zvijezde...

Tekst napisala: Željka Ivančok Varga, prof.
30. prosinca
U župnoj crkvi sv. Jakoba u Prelogu, 30. prosinca 2012. godine održan je 3. Božićni koncert zborova.Na koncertu su nastupili zborovi s područja Župe sv. Jakoba te gostujući zborovi iz Draškovca i Svetog Jurja u Trnju.Uz Mješoviti pjevački zbor župe sv. Jakoba Prelog (voditeljica Jasminka Pervan, prof.) natupili su još i Dječji župni zbor Ribari sv. Jakoba (voditeljica Ljubica Crnčec, prof.). Zbor Osnovne škole Prelog (voditeljica Đurđa Naranđa), Ženski pjevački zbor Udruge umirovljenika (voditeljica Ljubica Crnčec, prof.), Dječji crkveni zbor Cirkovljan (voditeljica Petra Legiša), Župni zbor sv. Roka Draškovec (voditelj Branko Krušec, prof.), Župni zbor župe Svetog Jurja u Trnju (voditelj Nenad Glavak), VIS Agnus (voditeljica Vedrana Vuk), Mješoviti zbor Udruge sv. Roka Draškovec (voditeljice Margita Blažeka i Vesna Tota), te je kao solist „Panis Angelicus“ izveo Filip Hozjak.