Deseti Božićni koncert Prijatelja svetog Roka

„PRIJATELJI ZA DARIA ...“

Dario, neka ova mala kap dobrote zalije cvijeće tvoje mladosti...  Neka ovi sitni kamenčići ukrase mozaik slike tvog života..

Postoje ljudi koji vas u životu vole, koji su uz vas i žele vam pomoći.. .

U prepunoj zavjetnoj crkvi svetog Roka u Draškovcu, 06. siječnja 2018. godine u 17 sati započeo je koncert u organizacije Udruge „Prijatelji svetog Roka“.

Različitim mislima, lijepim željama i poučnim pričama, te anđeoskom glazbom bilo je isprepleteno vrijeme odvijanja X. Humanitarnog božićnog koncerta.

Uz domaćine, Mješoviti pjevački zbor Udruge „Prijatelji svetog Roka“ Draškovec nastupali su zborovi iz Koprivnice, Zbor „Ime ljubavi“ te Mješoviti pjevački zbor Župe „Sveti Nikola biskup“. Iz Selnice je stigla Ženska vokalna skupina „Sveti Marko“. Najmlađi izvođač, Erika Bartolić, svirajući violinu bila je popraćena burnim pljeskom. Naše župne orguljašice, Paula Petrić i Magdalena Mikec prekrasno su nas počastile sviranjem orgulja. Nastup su već tradicionalno zasladili klinci iz Umjetničke škole „Miroslav Magdalenić“, Katarina Židov na klaviru te Petar Novak, Fran Krsto Pilić i Greta Mikec svirajući saksofon uz pratnju prof. Maria Jagec. A sve su cijelo vrijeme pratili David Vadas na gitari te Benjamin Fabić na cajonu.

Koncertu je prisustvovao i Dario sa svojom obitelji, a od dobrovoljnog dara sakupljeno je 8.090 kn.

Božićno vrijeme je vrijeme darivanja i iskazivanja ljubavi, jer i sam Bog nam je darovao svog sina u novorođenom djetetu, da bi nama iskazao svoju neizmjernu ljubav.

Upravo je sada bila prilika da i mi svoju ljubav i otvoreno srce darujemo Dariu...

JELENA Vadas