DUHOVNA OBNOVA NA VETERNICI 22.03.2014.

DUHOVNA OBNOVA NA VETERNICI

Veternica,  22. 03. 2014.

„Puno nas podne pod teretom življenja, iščemo Tebe i  ne znamo kam bi i de, zdigni nas i pokoži nam provi pot, kakvim je išel naš patron i zaštitnik sveti Rok.

Puni dojmova vraćamo se sa Duhovne obnove na Veternici znajući da će nas današnja duhovna okrepa u ovo korizmeno vrijeme voditi pravim putem do uskrslog Krista.

Zahvaljujemo voditelju Duhovnog centra na Veternici vlč.  Damjanu Koren, kao i svom osoblju centra, te našem župniku vlč. Matiji Vonić, što nam je svojom nazočnošću i sudjelovanjem na Duhovnoj obnovi bio velika potpora.

Do ponovnog radosnog susreta u Kristu...“

Udruga Prijatelji  svetog Roka

Mješoviti zbor Udruge prijatelji svetog Roka

To je tekst koji su upisali u Knjigu dojmova uz potpise, svi sudionici Duhovne obnove u subotu, 22.03. 2014. na Veternici.  Njih dvadesetorica članovi Udruge i zbora Prijatelji svetog Roka, sa župnikom, vođeni Duhom Svetim i milošću Božjom zaustavili su se u vrtlogu svakidašnjih obaveza i poslova, te otišli na Veternicu da odmore duh i tijelo. Divno je bilo osluškivati  tišinu prirode, slušati glazbu  vjetra, te osjetiti  još pomalo hladne njegove dodire... uživati u prekrasnim vidicima Zagorja...

Vlč. Damjan Koren pričao je o svagdanjim kušnjama i napastima grijeha, o onome što nas okreće od Boga, ali i o ljubavi i milosrđu, jer Bog nas čeka da se vratimo kao izgubljen sin. U potpunoj tišini od sat i pol ,mogli smo razmišljati o svom životu, pomiriti se s Bogom u ispovijedi, zatim je slijedila zajednička molitva krunice.

Došlo je vrijeme i za okrepu tijela, tj. vrijeme za ručak. Počašćeni bogatim i finim ručkom sa njihovim delicijama, te pićem i kolačima svi su bili zadovoljni. Malo odmora... i krećemo na križni put koji vani u prirodi ima posebne čari.

Nakon križnog puta zajednička kava uz kolače, te razmjenu recepata.. razgovor... i  zaokružujemo susret sa svetom misom u kojoj smo sudjelovali u čitanjima i pjevanjem.

Pozdravljamo se i zahvaljujemo... A vlč. Damjan govori nam o daljnoj našoj ulozi kad se vratimo u vrtlog života, predivnim mislima:

„Krist nema više na  zemlji svoje ruke.

Ima samo tvoje ruke da njima izvrši danas svoj posao.

Krist nema više na zemlji  svoje noge.

Ima samo tvoje noge kojima hoda da bi ljudima pokazao put u nebo.

Krist nema svoje usne.

Ima samo tvoje usne preko kojih želi ljudima govoriti o sebi.

Krist nema moderna sredstva komunikacije, medije.

Ima samo tebe da ljude privuče k sebi.

Ti i ja smo Biblija koju mnogi oko nas jedino čitaju.

Mi smo zadnja Božja poruka današnjem čovjeku

Napisana riječima i djelima.

Ti si za mnoge jedini svjedok temeljne poruke neba

Da je Bog Ljubav!

Duhovna obnova na Veternici – jedno predivno iskustvo koje se ne može riječima opisati, treba ga osjetiti, treba ga doživjeti..

Jelena Vadas