III. SAMOSTALNI GODIŠNJI KONCERT MJEŠOVITOG ZBORA UDRUGE „PRIJATELJI SV. ROKA“

III. SAMOSTALNI GODIŠNJI KONCERT MJEŠOVITOG ZBORA

UDRUGE „PRIJATELJI SV. ROKA“

Prohladan nedjeljni dan... no ipak se sakupio lijepi broj ljudi i djece na druženje. Toliko potrebno zbližavanje i susret ljudi udaljenih jedan od drugog iako su susjedi. Družili su se i  s osmijehom razmjenjivali lijepe riječi. Uz tople pečene marune i čašu kuhanog vina, pričalo se o bezbroj tema...

Članovi  udruge i zbora  „Prijatelji sv. Roka“ organizirali su marunijadu uz kuhano vino, ispred župne crkve Sv. Roka. Tradicionalno im se priključila i Osnovna škola Draškovec i dječji vrtić sa božićnim sajmom.

„Čijeg li smo samo to glazbala zvuci i  koji nas svirač drži u ruci?!“

Znamo mi čijeg smo glazbala zvuci i tko je svirač koji nas drži u ruci, jer Njega mi pjesmom slavimo i veličamo... Njemu u čast pjevamo“... tim riječima je 18.12.2016. u 15 sati, u zavjetnoj crkvi Sv. Roka, započeo III. Samostalni godišnji koncert Mješovitog zbora udruge „Prijatelji sv. Roka“.

Slušajući predivne melodije zbora, te solo pjevanje gospodina  Ivana Vadas i gospođe Gordane Orehovec,  zaigrala su nam srca i dirnula nam dušu.

Sav dobrovoljni prilog, u iznosu od 7.000 kuna, sakupljen od podjele maruna, kuhanog vina te od koncerta, predan je za rekonstrukciju crkvenog zvona.

Iako se bližila večer i zima bivala sve jača, al srca su nam bila zagrijana zbog pjesme i dobrih djela. Osmjeh je titrao na licima...pozdrav do ponovnog susreta...do novog koncerta.

Jelena Vadas .