UDRUGA PRIJATELJI SV.ROKA NA M.BISTRICI

Ispred Bazilike

Sudjelovanje Udruge na Mariji Bistrici 2012.

Marija Bistrica 26.05.2012.

„Sako sozo zbriši z lica,plač zameni smehom,togo z veseljem,sakoj sumnji daj veru,sim bolima ti bodi vročtvo.. i saki pot dok ponemo,daj nam snogo,primi nas za roko,i provim potem nas otpravi k tebi,nebeskom ocu, molimo te…“(J.V.)

Župa svetog Roka Draškovec,hodočastila je ove godine sa tri autobusa na Mariju Bistricu.

Ove godine smo bili na Mariji Bistrici sa tri puna autobusa. Vjerujem da ste još uvijek puni lijepih utisaka i uslišanih molitava. Zahvaljujem posebno Prijateljima sv. Roka koji su sudjelovali u svemu.Predvodili su procesiju,čitali križni put,sudjelovali u svetoj misi,čitali čitanja i molitvu vjernika.Po prvi puta je na Bistrici izrečena i molitva na međimurskom (Draškovskom) dijalektu.

U Zlataru smo molili na grobu našega pokojnoga župnika Božidara Jurki.Bog neka mu bude plaća za sve dobro što je učinio u našoj župi,a toga je zaista mnogo.

Majko Božja Bistrička- moli se za nas…

"Svi za Jana" iz Čukovca.

Cilj je bio skupljanje pomoći teško bolesnom dječaku Janu Balentu, koji se nalazi na liječenju u KBC-u Rebro u Zagrebu.

I naša se župa uključila u akciju.U tri autobusa sakupili smo 2901 kn.Iza nedjeljne mise u  D.Kraljevecu 530kn i u  Draškovcu 170 kuna.Ukupno 3601 kunu.Hvala svima. Novac je predan organizatorima.(Matija Vonić,župnik)