14.ŽUPNA BICIKLIJADA ŽUPE SVETOG ROKA U BECSEHELY U REPUBLIKU MAĐARSKU

ŽUPNA BICIKLIJADA

U nedjelju, 30. travnja na poticaj župnika Matije Vonića i u organizaciji Župe sv. Rok Draškovec održana je 14. Biciklijada Župe Draškovec. Ovo je druga ovogodišnja biciklijada.

Na biciklijadi je sudjelovalo preko 70 biciklista. Sam polazak bio je ispred crkve sv. Roka u Draškovcu, gdje je uz pratnju redara slijedila vožnja kroz Hemuševec do Donjeg Kraljevca.

 

U Donjem Kraljevcu su se biciklijadi ispred crkve sv. Magdalene priključili svi preostali biciklisti te se kroz Hodošan vozilo do graničnog prijelaza Goričan gdje se nakon prolaska državne granice krenulo u gorice u Becsehely na imanje Ivice Slavičeka.

U mađarskim goricama u Bečeheliju bicikliste su dočekali domaćini obitelj Slaviček koji su sve prisutne počastili osvježavajućim pićima, voćem, domaćim kolačima, sirom i domaćim kukuruznim kruhom te finim lovačkim gulašom.

 

Na imanju je održan kraći odmor, poslikana zajednička fotografija te se priključilo na zajedničku molitvu moljenja krunice sa lokalnim stanovništvom kod kipa sv. Marije. Dio molitve molio se i na hrvatskom jeziku. 

Uz zahvalu domaćinima na gostoprimstvu, slijedio je povratak kućama preko Letenya i Goričana. U povratku kućama, posjetio se vinski podrum i imanje Ete Nemeth, poznate prevoditeljice iz Becsehelija.

U nedjelju, 30. travnja na poticaj župnika Matije Vonića i u organizaciji Župe sv. Rok Draškovec održana je 14. Biciklijada Župe Draškovec. Ovo je druga ovogodišnja biciklijada.

Na biciklijadi je sudjelovalo preko 70 biciklista. Sam polazak bio je ispred crkve sv. Roka u Draškovcu, gdje je uz pratnju redara slijedila vožnja kroz Hemuševec do Donjeg Kraljevca.

 

U Donjem Kraljevcu su se biciklijadi ispred crkve sv. Magdalene priključili svi preostali biciklisti te se kroz Hodošan vozilo do graničnog prijelaza Goričan gdje se nakon prolaska državne granice krenulo u gorice u Becsehely na imanje Ivice Slavičeka.

U mađarskim goricama u Bečeheliju bicikliste su dočekali domaćini obitelj Slaviček koji su sve prisutne počastili osvježavajućim pićima, voćem, domaćim kolačima, sirom i domaćim kukuruznim kruhom te finim lovačkim gulašom.

 

Na imanju je održan kraći odmor, poslikana zajednička fotografija te se priključilo na zajedničku molitvu moljenja krunice sa lokalnim stanovništvom kod kipa sv. Marije. Dio molitve molio se i na hrvatskom jeziku. 

Uz zahvalu domaćinima na gostoprimstvu, slijedio je povratak kućama preko Letenya i Goričana. U povratku kućama, posjetio se vinski podrum i imanje Ete Nemeth, poznate prevoditeljice iz Becsehelija.