17.Župna biciklijada župe svetog Roka Draškovec- Križovec

17.Župna Biciklijada- Križovec

Divno je biciklirati sa dobrim ljudima. Naš cilj bicikliranja je Križovec u župi Vratišinec. Krenuli smo nas 40-ak ispred župne crkve svetog Roka. Put nas je vodio preko Donjeg Hrašćana i Podturna do Križovca. Na poziv g. Vladimira Slameka iz Hodošana,a porijeklom iz toga kraja stigosmo do našega cilja. Uz Muru i dva mala ribička jezera dočakali su nas dragi domaćini i srdačno nas pozdravili i obilno pogostili. Nakon  zajedničke fotografije prionuli smo na jelo. Bilo je pripravljeno za svakoga ponešto. U divnom druženju u predivnoj prirodi i opuštenoj atmosferi svako ima sa svakime nešto popričati. Divno je to zajedništvo i druženje. Netko od naših reče: "Trebali bi roditelji često puta,a najmanje nedjeljom popodne izvesti svoju djecu u prirodu i družiti se s njima. " Time bismo izbjegli mnogo bolesti,pretilosti,otuđenosti itd. Nakon zahvale našim domaćinima krenusmo prema skeli. Skela se nalazi na Muri i povezuje dvije obale Mure. Rekoše nam da je naša zemlja i preko Mure do jednog kilometra i da domaći ljudi skelom prelaze obrađivati svoja polja.

Nismo se mogli prevesti skelom, ali smo doživjeli ugodno druženje na Muri,zamišljajući da se vozimo preko rijeke.

Zahvalili smo i našem domaćinu Vladimiru i krenusmo svojim domovima. Iza nas je još jedano divno druženje i ugodno nedjeljno popodne.

Nadamo se još jednoj biciklijadi prije zime.

U nedjelju 08.10. poziva nas Udruga Prijatelji svetog Roka na druženje u Škodovu "Bojtu",prema Oporovcu od 13,00.

Neka Vas blagoslovi i čuva naš dobri Bog.

 

foto i tekst: Matija Vonić,župnik