20. Župna biciklijada župe Sv. Roka (JUBILARNA)

U nedjelju 10.06.2018. godine na poticaj župnika Matije Vonića i u organizaciji Župe sv. Rok Draškovec održat će se 20. Biciklijada Župe Draškovec. Ovo je druga ovogodišnja biciklijada.

 

Sam polazak je u nedjelju u 13 sati ispred crkve sv. Roka u Draškovcu gdje će uz pratnju redara slijediti vožnja kroz Hemuševec do Donjeg Kraljevca.

U Donjem Kraljevcu će se biciklijadi ispred crkve sv. Magdalene priključiti svi preostali biciklisti te će se kroz Hodošan, voziti do graničnog prijelaza Goričan pa kroz Letenye do Kistolmacsa u Republici Mađarskoj.

Biciklisti će se nakon kraćeg odmora vratiti istom rutom  svojim kućama.

 

Dužina ukupne biciklističke rute je oko 50 kilometara.

 

Ovom se prilikom mole svi sudionici biciklijade da poštuju odredbe Zakona o sigurnosti prometa na cestama, pogotovo prometna pravila i propise, nose reflektirajuće materijale (prsluk) , biciklističke kacige te da pripaze na sebe i druge sudionike u prometu.

Potrebno je za prijelaz državne granice ponijeti važeću osobnu kartu ili putovnicu.