21.ŽUPNA BICIKLIJADA

21. ŽUPNA BICIKLIJADA Župe svetog Roka-Draškovec

Prekrasnog sunčanog dana 30.09. i zadnjeg u mjesecu rujnu krenuli smo biciklima od Draškovca,preko Hemuševca u Donji Kraljevec pa do Čehovca,Preloga i uz osušeno jezero po nasipu u pravcu svete Marije.

Ovog puta nam se pridružio veći broj djece,jer je ruta bila svega 25 km. Veselo društvo držeći se pravila ceste,gotovo "penzionerski" smo nizali kilometre prema cilju. Uz par pauza i fotografiranja stali smo u Čukovcu gdje nas je počastila obitelj Igrec kao i ostali župljani toga sela. U ugodnom druženju i razgovoru,ne zbog umora,nego zbog nasušne potrebe druženja i razgovora,zadržasmo se više od pola sata. Zahvalismo svima i krenusmo prema Draškovcu i Donjem Kraljevcu.

Još jednom se potvrdilo da su današnji ljudi željni druženja i ovakvog oblika susretanja,a to ćemo i ubuduće činiti kadgod se pruži prilika. Ugovorene su i slijedeće biciklijade. U ovoj župnoj biciklijadi sudjelovalo je preko 50 naših župljana, "pojačani" sa prijateljima iz drugih sela i gradova.

Hvala svima na sudjelovanju i neka Vas prati zagovor i zaštita svetog Roka.

 

Tekst: Matija Vonić,župnik

Foto: Dobriša Habuš