22.Župna Biciklijada (1)

22.ŽUPNA BICIKLIJADA

Dana 24.03. krenuli smo na našu 22. župnu biciklijadu. Ovo je naša prva župna biciklijada ove godine. Sakupilo  se 32 biciklista i zaljubljenika u kretanje na dva kotača. Najvrijednije od svega je druženje ,ta nasušna potreba čovjeka. Krenuli smo ispred naše župne crkve u Draškovcu te preko Hemuševca u Donji Kraljevec i preko Čehovca, Svetog Jurja u Trnju,Hodošana dođosmo do Zelengaja. Pauza je potrajala  oko sat vremena. Na predivnom vremenu i toplini zraka sunca uživali smo družeći se uz piće. Okupili smo se ispod žalosne vrbe gdje nam je župnik Matija pročitao pjesmu koju je nedavno dobio sa naslovom "Draškovec" koju je napisao Vinko Rojko. Pjesma je  na međimurskom dijalektu,a biti će objavljena za naše "Rokovo u Međimurju".

Put nas je vodio do Goričana i prema svojim domovima. Zadovoljni i sretni zbog mnogo lijepog što smo doživjeli sa pitanjem na usnama;" Kada će biti druga biciklijada?!"

Tekst: Matija Vonić,župnik

Foto: Ivan Snopek