Agrarija 09.02.2014.

"Šetnjom do zdravlja-Agrarija 09.02.2014."

Nakon znaka za pokret krenuli smo starim putem prema Oporovcu. Kraj poklonca Srca Isusova krenuli smo do "Trnjiča" i onda preko Cirkovljanskog hatara do potoka.  Hodali smo poljskim putevima i promatrali umornu i pospanu prirodu oko nas. U trenutku naši vjerni kućni ljubimci, psi, postali su nervozni i počeli lajati. Preko polja pretrčale su ispred nas četiri srne. Držali smo pse na uzicama, ali dva su se psa uputila za bježećim srnama, ali naravno nisu ih stigli. Pokraj potoka iznenadilo nas je to prvo proljetno cvijeće, visibabe. Prostrti bijeli tepih od visibaba. Nakon sat vremena ugodne šetnje i razgovora stižemo preko malog mostića do "Agrarije". Dočekala nas je obitelj Gašparić i ugostila na terasi svoje vikendice.Nakon okrepe, dali smo se na dugi put od 5 minuta do vikendice našeg odbornika Stjepana Sokača koji nas je počastio izvrsnim vinom. Kišica je počela padati, a i naši psi su bili već nervozni pa smo lagano krenuli doma u Draškovec.U ovoj našoj kratkoj šetnji sudjelovalo je 23. naših župljana. Majstor logistike, naš Dragan Tota pratio nas je na ovome putovanju svojim automobilom i u povratku povezao dva naša najmlađa šetača. Do drugog susreta i druženja.  Vaš župnik Matija.