Blagdan svetog Ambrozija

U četvrtak 07.12. imali smo svetu misu za sve naše Pčelare. Okupio se veliki broj pčelara sa područja naše župe a i susjedne župe Prelog. U kratkoj propovjedi,župnik Matija je u par kratkih crta opisao lik svetog Ambrozija te sa kratkom pričom o pčeli završio propovijed.

Uz visoku drvenu ogradu ponosno je rasla krasna divlja ruža.
- Dobro jutro! - u osvit zore pozdravljalo bi je Sunce, a ona bi širom rastvorila ružičaste latice umivene rosom.
- Dobro jutro, Sunce! - nasmiješila bi se mašući mu prašnicima. - Hvala ti što si me probudio. Danas mi u posjet dolazi pčela.
- Tu sam, tu sam, ružice! Jesi li dobro spavala?
- Nisam! Lijeva me je stabljika cijelu noć škakljala. Bojim se da ću se razboljeti.
- Ma ne, draga ružice, to je sigurno zato što ti je rastao nov pupoljak. Pogledaj kako je lijep!
- Nov pupoljak? - zazuji pčela. - To me jako veseli. Čim se otvori, doći ću s kanticom po med.
- Samo izvoli! Uvijek si dobrodošla na moje grane. Pošalji i svoje prijateljice!
- Zbogom, ružice, zbogom, pčelice! Danas još moram obići tri cvjetne livade.
- Marljiva li stvora! - nasmiješi se Sunce i odskoči visoko, visoko na nebo.

Sa stranice Udruge pčelara "Nektar".

Udruge pčelara "Nektar" Prelog

nektar 01Nektar je osnovna sirovina koju pčele koriste za izradu meda. Pčele ga isisivaju iz

cvjetova, da bi u veličanstvenoj prirodnoj “tvornici”, košnici, te obogaćivanjem u svojim

organizmima, iz nje proizvele med, hranu i lijek sastavljen od velikog broja  dragocjenih

sastojaka. Ne čudi stoga što ga nazivaju “nektarom bogova”.

Nektar su za naziv udruge izabrali članovi udruge osnovane 2013. godine u Prelogu,

najmlađe pčelarske udruge u Međimurju i šire.

Druženje pčelara u prostorijama udruge je svake prve srijede u mjesecu u ljetnom

vremenu od 20:00 sati, a u zimskom u 19:00

Obavjest:

UPIS U ŠKOLU ZA PČELARA
Molimo sve zainteresirane da se jave tajniku Nenadu Režek do petka 10.11, cijena škole je 1.900,00 kn