DUHOVNA OBNOVA OBITELJI

U ovoj godini koja je proglašena godinom obitelji i naša župa se uključila ovom duhovnom obnovom.

Dvadestetak obitelji okupilo se u Domu kulture u Draškovcu, 21.02.2015 na molitveni susret obitelji. Cilj susreta je bio da ojačamo u zajedništvu, molitvi i da se što bolje pripremimo za Uskrs.

Program susreta vodili su članovi molitvene zajednice Totus Tuus iz Čakovca.

Duhovni programa sastojao se od molitve krunice, svjedočanstava o obiteljskom životu,  obiteljskoj molitvi, sakramentima ..., Djeca su za vrijeme programa bila sa animatorima iz Totus Tuus zajednice i imala su svoj program u prostorijama udruge PSR-a.

Nakon druženja uz kavu i kolače program je nastavljen u crkvi svetog Roka molitvom krunice. Svetu misu predvodio je naš župnik Matija Vonić a nakon mise klanjanje pred Presvetim.

Susret je protekao u vedrom raspoloženju, a vjerujemo da će se vidjeti i plodovi u obiteljima, posebno onima koje su se odlučile na svakodnevnu obiteljsku molitvu. Molimo da ovakvi susreti, jer su nam zaista potrebni kako bismo se međusobno osnažili i potaknuli, postanu redoviti.

Zahvalni smo i našoj Udrugi Prijatelji svetog Roka na poticaju za duhovnom obnovom.

Molimo jedni za druge !

Andreja Vadas