HODOČAŠĆE NA MARIJU BISTRICU

Dana 17.05.2013,u šest sati ujutro krenuli smo sa dva autobusa na Mariju Bistricu. Po dolasku u svetište pripremili smo se za zajednički Križni put. Naša Udruga Prijatelji svetog Roka imali su čast sudjelovati u Križnom putu. Čitali su pripremljeni Križni put. Koncelebrirana sveta misa počela je procesijom prema crkvi na otvorenom. Zapaženo je bilo sudjelovanje Molitvenih vijenaca Kraljice obitelji iz cijele Hrvatske,a također i naše Udruge koja je bila u uniformama.Na Mariju Bistricu pješačilo je i tridesetak naših župljana koji su se dovezli do Konjščine vlakom i onda pješice do Marije Bistrice. Hvala im za svjedočenje vjere.Svetu misu je predvodio vlč.Robert Zec. Naš Predsjednik Ivan Vadas pročitao je drugo čitanje,a Jelena Vadas dvije molitve vjernika i to na međimurskom dijalektu. "1. Dok se sonce v našem življenju skrije i okoli nas trda kmica nastone..ostonemo somi i postone nas stroh..ne vidimo dalje pot..O Ti, Ti..nam onda dojdi..primi nas za roko..prosvetlji i pokoži nam dalje kod..moljimo te..         2. V ovom leto vere,daj nam jakost i mudrost da saki den našega življenja svedočimo da smo si Tvoja deca..da delima dokožemo kak Te ljubimo i v Tebe verjemo,Nebeskog Oca, Moljimo te.!. Svoje molitve i želje i zavjete predali smo našoj Majci. Majko Božja Bistrička moli se za nas. Posjetili smo i Lepoglavu. Župnik vlč.Andrija Kišiček održao je kratko predavanje o pavlinskoj crkvi u Lepoglavi. U Lepoglavi su mnogi Pavlini završili svoje visoke škole,a među njima bio je i naš prvi župnik Vinko Horvat. Bilo je zanimljivo slušati o povijesti crkve i svojim očima vidjeti tu ljepotu pavlinskoga stvaralaštva.