HODOČAŠĆE NA TRSAT 05.08.2015

HODOČAŠĆE NA TRSAT

Uputili smo se u ranim jutarnjim satima prema svetištu Majke Božje Trsatske. Naša župa je imala 77 hodočasnika. Po dolasku u svetište obavili smo križni put u kojem je aktivno sudjelovala i naša Udruga Prijatelji svetog Roka. Svetu misu je predvodio vlč. Karlo Šimek,župni vikar iz Preloga uz koncelebraciju 15-ak svećenika. Poslej svete mise i ručka krenuli smo na osvježenje u moru . Vrijeme je bilo lijepo i sunčano i po običaju u Jadranovu i ugodno. Opet smo brojali stepenice do crkve i utvrdili da ih je točno 145.

Krenuli smo u 18,00 sati do Nacionalnog  svetišta svetog Josipa u Karlovcu na Dubovcu. Lijepo smo primljeni i kroz kratki prikaz stvaranja svetišta krenuli smo potom našim domovima. Zahvala svima.