Hodočašće u Fatimu i Santiago de Compostela 14.-19. listopada 2020.

1. DAN: ZAGREB – LISABON – FATIMA, 14. 10. srijeda  (BROJ OGRANIČEN NA 25  !!!! ??)

Okupljanje grupe  na aerodromu Franjo Tuđman najkasnije u 5,50. Postupak prijave putovanja i let za Lisabon OU 700 u 7,50 h. Dolazak u Lisabon se predviđa u 10,10. Razgled Lisabona: Samostan Mosteiro  dos Jeronimos, Toranj Belem (izvana). Šetnja do  katedrale gdje je kršten sveti Antun i crkve San Antonio a Se sagrađene na mjestu gdje je rođen sv. Antun Padovanski. Slobodno vrijeme na glavnom gradskom trgu Rossio. Transfer autobusom do Fatime. Večera. Smještaj u hotel. Noćenje.

1. DAN: FATIMA, 15.10. četvrtak

Doručak. Cjelodnevni hodočasnički program u svetištu u Fatimi – mjestu ukazanja BDM 1917. godine. Uz hodočašćenje mjestima vezanima uz život malih vidioca: Franje, Jacinte i Lucije razmišljat ćemo o čudesnim Božjim zahvatima u povijesti i u životima pojedinaca. Sveta misa. Križni put u predivnoj prirodi te posjet Aljustrela – sela gdje su vidioci rođeni. Razgled svetišta, bazilike, Berlinskog zida. Večera. Krunica u  kapelici ukazanja. Slobodno vrijeme za osobne programe u svetištu.Večera. Noćenje.

1. DAN: FATIMA – COIMBRA – SANTIAGO DE COMPOSTELLA, 16.10. petak

Doručak. Sveta misa. Pauza. Odlazak prema Santiagu de Compostelli, jednom od najvažnijih kršćanskih hodočasničkih mjesta u povijesti. Milijuni ljudi kroz povijest, posebice kroz srednji vijek, kročili su starim hodočasničkim   putovima sanjajući Santiago. Tu su relikvije sv. Jakova Velikog, Isusovog učenika. Sv.  Jakov postao je apostol Iberskog poluotoka i zaštitnik Španjolske. Na putu razgled najstarijeg sveučilišnog grada u Portugalu –  Coimbre u kojoj je studirao i sv. Antun Padovanski. Dolazak u Santiago. Razgled katedrale izvana i razgled grada navečer. Večera. Smještaj u hotel u blizini Santiaga. Noćenje

1. DAN: SANTIAGO DE COMPOSTELA- BOM JESUS DO MONTE – PORTO – FATIMA, 17.10. subota

Doručak. Sveta misa. Razgled katedrale i vrijeme za osobne molitvene programe. Povratak prema Fatimi uz  posjet najspektakularnijeg svetišta s baroknim stubištem u  Portugalu, Bom Jesus do Monte. Kratki posjet  Porta, nakon Lisabona,  drugog najvećeg grada  u Portugalu. Dolazak u Fatimu. Večera. Molitveni program.  Noćenje.

1. DAN: BATALHA – ALCOBACA – NAZARE – FATIMA, 18.10. nedjelja

Doručak. Sveta misa. Odlazak autobusom do Batalha-e gdje se nalazi poznati dominikanski samostan Svete Marije od Pobjede. Slijedi Alcobaca i posjet velebnoj gotičkoj crkvi i samostanu. Obje su dio UNESCOVE svjetske baštine. U Nazare-u, ribarskom selu s poznatom plažom, posjetit ćemo crkvu Gospe od Nazarea, a poslije slijedi povratak u Fatimu. Slobodno vrijeme za osobne programe.Večera. Noćenje.

1. DAN: FATIMA – LISABON – ZAGREB  19.10. ponedjeljak

Doručak. Transfer do zračne luke Lisabon i povratak prema Zagrebu. Avion prema  predviđenom rasporedu  polijeće u 10,55 h, a dolazak se očekuje oko 15,05. O bilo kojoj mogućoj promjeni putnici će u najkraćem roku biti obaviješteni.

CIJENA: 5980 kuna, sa svim pristojbama

Doplata  za jednokrevetnu sobu 1000 kn

NEMA DRUGIH NADOPLATA

NAČIN PLAĆANJA: jednokratno ili obročno, int. bankarstvom ili općom uplatnicom, na žiro račun agencije HR2023600001102370963. Upisati tko plaća,  a u opisu plaćanja ime putnika iz ugovora te Fatima, 14.-19. 10. 2020. Model je 00, a poziv na broj 14-10- 2020   Kod upisa za putovanje uplaćuje se 1000 kn (akontacija za avionsku kartu), a ostatak je moguće uplatiti u ratama, po dogovoru.  Ukupna cijena treba biti uplaćena do 17.09. 2020.

Cijena uključuje: prijevoz zrakoplovom po programu, sve pristojbe, autobus u Porutugalu i Španjolskoj po programu, smještaj u kvalitetnim hotelima na bazi 4 polupansiona (doručak, večera) u Fatimi, 1 polupansion u Santiagu,   stručnog turističkog pratitelja tijekom putovanja, sve ostalo kako je navedeno u programu, organizacija i vodstvo. Za putovanje vrijedi valjana putovnica ili osobna karta.

Aranžman je izrađen  18.12. 2019. na bazi 40 putnika te agencija zadržava pravo promjene cijene aranžmana do 5%  u slučaju velike promjene kalkulativnih elemenata. Cijena ne uključuje: Sve što nije izričito navedeno pod uključuje. Svim putnicima preporučamo doplatu paketa putnog osiguranja: putno-zdravstveno osiguranje, a onima rizičnog zdravstvenog stanja toplo preporučamo osiguranje od otkaza putovanja.