ROKOVO U MEĐIMURJU 2015. (HR 1)

ZAPOČELO ROKOVO U MEĐIMURJU
255. godišnjica zavjeta Sv.Roku

U četvrtak 13.08.2015. u Župi Draškovec je započeta trodnevnica svetom misom u župnoj crkvi sv. Roka.
Misu na temu Zdravlje predvodio je fra Josip Župan osvrnuvši se da duhovno i tjelesno zdravlje, na pogrešne ljudske predrasude vezane za zdravlje, te je istaknuo da je čovjek od zemlje te da ne zaboravimo i ne zapostavimo zemlju, njenu obradu i vraćanje onom prirodnom, uzgoju zdrave hrane.

Ovom prilikom predstavljena je knjiga “Dišeča starina” – stare fotografije iz prošlosti ljudi ove župe u kojoj su korištene fotografije dobrih ljudi župe Draškovec. Autori ove knjige su: Vilko Šercer, David Vadas, Dobriša Habuš, Jelena Vadas, Kristina Vadas, Suzana Slaviček i Matija Vonić. Izdavač je Župa svetog Roka Draškovec a za lekturu se pobrinula Željka Ivančok Varga, prof.  Naklada knjige je 500 komada. Knjiga je ostvarena uz financijsku pomoć grada Preloga i Općine Donji Kraljevec u povodu 255. godišnjice Zavjeta svetom Roku.

Kraći kulturno-umjetnički program na samom predstavljanju knjige održao je Župni zbor Sv. Roka.
Knjiga se može kupiti u Župi Draškovec  kod velečasnog Matije Vonića po cijeni od 100 kn.

U petak 14.08.2015. je na rasporedu sveta misa u 18 sati na temu Zdrava hrana, a u 19 sati nastup puhačkih orkestara u perivoju sv. Roka
Dođite!

(D.S.Lengelić)