SUSRET U DIJALOGU,emisija na HR 1 - 16.10.2017.

U povodu Svjetskog dana hrane u emisiji razgovaramo o tome što jedemo i koliko smo u prehrani uvjetovani religijom, kulturom i tradicijom. Kakve prehrambene zakone propisuju različite religije? Što je zabranjeno, a što dopušteno i je li sve što je dopušteno ujedno i zdravo? Kakva je to halal i košer hrana i koliko je na našem tržištu dostupna vjernicima? Što kršćanstvo, posebno Katolička crkva kaže o vegetarijanstvu? Kakav je stav religija prema GMO hrani? U emisiji gostuju: dr. sc. Donatella Verbanac, docentica na Medicinskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu, glavni rabin Židovske vjerske zajednice Bet Israel doc. dr. sc. Kotel Da-Don i profesor na Filozofskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu, tajnik Mešihata Islamske zajednice u Hrvatskoj i predstojnik Ureda muftije mr.sc. Nermin ef. Botonjić i svećenik Matija Vonić, župnik u Draškovcu. Urednica i voditeljica: Blaženka Jančić.

EMISIJU NA OVOJ POVEZNICI MOŽETE POSLUŠATI.

EMITIRANO:
16.10.2017 09:05                                 http://radio.hrt.hr/aod/susret-u-dijalogu/228185/