Sveta Potvrda u našoj župi 17.05.2014.

KRIZMANICI ŽUPE SVETI ROK – DRAŠKOVEC 2014.g.

1.Josip SLAVIČEK

30.Emanuel MADIĆ

31.Benjamin SLAVIČEK

Pozdrav Župnika Matije:

Poštovani monsinjore Godina !Draga braćo svećenici !

Dragi Firmanici i Kumovi;Poštovani Vjeroučitelji,Dragi roditelji naših Firmanika;draga braćo i sestre!

Danas je veliki dan za našu Župu.. Posebno veliki dan za naših 31-nog  Firmanika.Njihovi  roditelji su obećali kod njihova krštenja da će ih odgojiti kao uzorne i pobožne kršćane, sljedbenike Isusa Krista Uskrsloga kojega priznajemo svojim Bogom i Spasiteljem.

Poučeni ste u vjeri kroz pouke svojih roditelja,kumova,djedova i baka,kao i poukom u Crkvi kroz vjeronauk.

Kod krsta se govorilo:»..u sv.Potvrdi ćete primiti puninu Duha Svetoga».Evo došao je taj dan da primite Duha Svetoga u punini.Duh Sveti-treća Božanska osoba,Branitelj,će Vas obdariti svojim Duhovnim darovima: Mudrost,Razum,Savjet,Jakost,Znanje,Pobožnost i Strah Božji.

Ovo je  9 generacija Potvrđenika koju pripremam za sakramenat sv.Potvrde. 2006-40; 2007-46; 2008-25; 2009-39; 2010-34; 2011-39; 2012-39; 2013-25; i 2014-31. Ukupno ih je 318.

Zaista veliki broj zrelih kršćana pomazanih Duhom Svetim. Plodove zrelosti od prošlih generacijama još očekujemo jer veoma mali broj njih prakticira svoju vjeru.

Ova generacija koja stoji pred nama dosada mi je najbolja generacija,to moram s pravom reći,a vjerujem da se nećemo u njima razočarati. Kao najbolji do sada počašćeni su posebnom čašću noseći ove bijele haljine ukrašene crvenom lentom na kojoj su štikane svih 5 crkava naše župe. Zahvaljujemo donatorima,roditeljima i novcem iz naše župne blagajne.

Ove godine naša župa slavi 225 godišnjicu svoga osnutka.

Dragi moji Krizmanici ,mnogo lijepoga povezuje se s Vama i Vašom svetom Potvrdom.Neka u vašim mislima i srcima ne ostane samo sjećanje nego i aktivno djelovanje po Duhu Svetome kojemu dozvolite da nađe mjesto u Vašem životu.

Monsinjore Godina..Počašćeni smo Vašom prisutnošću i zahvalni za Vaše molitve i za podjeljivanje sakramenta Svete potvrde u ime našega oca Biskupa, kojega preko Vas od srca pozdravljamo. Uvedite nas u svetu misu i zazovite Duha Svetoga nad naše Krizmanike. Dobro nam došli…