Sveta Potvrda u našoj župi 2019

SVETA POTVRDA 11.05.2019.

Naša župa je priredila veliko veselje i sudjelovali smo u podjeli sakramenta svete Potvrda našim mladim članovima župe svetog Roka. Imali smo čast jer je sakramenat podijelio sam naš varaždinski biskup mons. Josip Mrzljak. Nakon procesije do crkve našega Biskupa pozdravili su naši Krizmanici Matija Đurašin i Anastazija Recek. Sam čin podjeljivanja svete Potvrde usljedio je nakon poticajne propovejdi našega Biskupa. Istaknuo je da će naši mladi primiti dar Duha Svetoga i to je temelj na kojemu trebaju svoju vjeru graditi. U svečanim haljinama na kojima su izvezene u zlatnoj boji sve crkve naše župe,pristupili su njih 22-je k našem Biskupu. Skladnim pjevanjem i orguljama sudjelovao je i naš mješoviti zbor "Udruge Prijatelji svetog Roka". U svetoj misi su sudjelovali i  naši susjedni svećenici na čelu s našim Dekanom Antunom. Kod svete mise smo se sjetili i pokojnog župnika Ivana Cirkovića i godišnjice njegove smrti.

Na kraju svete mise Župnik Matija je zahvalio ocu Biskupi, a također i svima koji su na bilo koji način doprinijeli ovom slavlju. Ministranti Leon Kolarić, Roko Kemec i Iva Zadravec primili su pohvalnice za dugi ministrantski staž.Zahvala također ide i našim vjeroučiteljicama Zvjezdani i Petri.

Poslije završnog blagoslova fotografirali smo se ispred kipa svetog Roka za uspomenu i dugo sjećanje.

Foto:Maja Kralj (Vipro)

Tekst: Matija Vonić,župnik