ŽUPNIK NAGRAĐUJE SVOJE SURADNIKE-LJEPOTE LIKE

06.10. 2018.

Župnik na ovaj način želi dati zahvalnost svim aktivnim suradnicima u našoj župi. Ovo hodočašće je nagrada za njihov rad i zalaganje. Nismo mogli sve staviti u jedan autobus,a koji su to zavrijedili,ali i druge godine će biti također jedno takvo hodočašće.

Polazak iz Draškovca, ispred župne crkve  u 5,00.  Vožnja autocestom u smjeru svetišta Trošmarija; svetišta Maje Božje. Po dolasku oko 8,00 kratko zadržavanje uz molitvu, razgled crkve te uz pozdrav i nekoliko informacija  župnika Željka Kutena. Nastavljamo do mjesta Kompolje. Dolazak oko 10,00. Posjet poznatom župniku i župnoj crkvi i kratko zadržavanje uz nekoliko riječi. Slijedi Kutarevo, utočište za mlade medvjede koji su ostali bez majke. Dolazak oko 11,00. Upoznavanje života  te razgledavanje medveda. Put nas dalje vodi do  svetišta Krasno na Velebitu gdje ćemo slaviti svetu misu  između 12,30 i 13,00 ili nešto kasnije te imati ručak i kratko slobodno vrijeme.

Oko 14,30 – 15,00 dolazak u Gospić. Posjetit ćemo  Gospić, razgledati katedralu i povijesnu jezgru te veliki jesenski sajam. Potovanje bi završili na Udbini gdje će bit razgled crkve Hrvatskih mučenika oko 17,00. Vožnja prema Draškovcu uz  uz kratke pauze na odmorištima.

Ponijeti slojevitu odjeću, svakako i nešto toplije te ugodnu obuću za hodanje.

Informativana cijena ulaznica za Kutarevo: 20 kuna